zondag 1 februari 2026

Feest in de Koddesteeg bij Gluren bij de Buren in Leiden

Het is weer Gluren bij de Buren in Leiden, voor de negende keer, en onze woonkamer is weer een van de podia. In plaats van één act die drie sets van een half uur doen hebben we deze keer te maken met twee acts die elk twee sets spelen.
Het begint met The Beholders een van oorsprong Noordwijkse, maar inmiddels deels Leidse coverband met een mooi repertoire en een geweldige zangeres. Ze spelen in een semi akoestische opstelling onder andere nummers als Back to Black, Creep, House of ther Rising Sun om te eindigen met Hallelujah. De volgepakte huiskamer geniet 40 minuten lang volop van deze uitstekende band die we graag op volle kracht nog eens terughoren, bijvoorbeeld op 3 october!
De tweede band kennen we nog van vorig jaar: de Electric Eggs. Was toen al geweldig hier en nu we ze inmiddels vaker gezien hebben kennen we het repertoire ook beter en dat maakt het nog interessanter. Heerlijke akoestische punk, met scherpe, soms licht ironische teksten. Ook hier is de woonkamer afgeladen vol en bij alle vier de optredens hebben we mensen moeten teleurstellen. Bij de laatste set is het al tien minuten voor aanvang helemaal vol zodat ze gewoon wat vroeger beginnen en ook nog tijd overhouden voor een toegift. Behalve nummers van hun vorig jaar verschenen cd spelen ze ook flink wat nummers die we nog niet kenden, maar Boom Boom Boom, Dans Meisje Dans en Waus zijn persoonlijke hoogtepunten. Hopelijk zien we ze volgend jaar hier weer terug!
3voor12Leiden was er vanmiddag ook bij en schreven een mooie recensie!

Geen opmerkingen: